Zobacz wideo!

Kolejne spotkanie online z cyklu „Kobiety wiedzą, co robią - LIVE”.

Kobiety wiedzą, co robią

Panel I, 18.00-18.30

"Women Development", czyli jak przyciągać i rozwijać największe talenty w branży IT

Według najnowszego raportu No Fluff Jobs „Kobiety w IT” najwięcej, bo prawie 30 proc. pań pracujących w branży informatycznej zmieniło pracę, bo szukało nowych wyzwań. Jednocześnie dla ponad 60 proc. ankietowanych w pracy najważniejsza jest możliwość rozwoju.

Co zrobić, by najlepsze ekspertki jednak w naszej firmie zostały? Jak przyciągnąć największe talenty na rynku i stworzyć im warunki do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności? Jak nadążyć za rozwojem technologii w takich obszarach, jak analiza danych czy sztuczna inteligencja?

Tematykę panelu omówią Kamila Cichocka, dyrektorka marketingu w Microsoft Polska i Olga Burdzińska, Machine Intelligence & Accelerated Computing Director w Credit Suisse. Spotkanie poprowadzi Michał Karbowiak, community manager Concordia Design Wrocław.

Panel II, 18.35-19.15

Przyjemność. Wybierz ją sama

Patrząc na łąkę kwietną, większości z nas towarzyszy myśl, że to piękny obraz. Na jego piękno składa się wiele zupełnie różnych kwiatów. Podobnie jest z kobietami – piękno tkwi w ich różnorodności. Niezależnie od tego, jak wygląda nasze życie, jakie pasje nadają mu sens, jakie drogi przeszłyśmy i doświadczenia zebrałyśmy – siła i piękno jest w nas, mamy pełną wolność do wytyczania własnych dróg i wyrażania siebie. Bo każda z nas wie najlepiej, co ją uszczęśliwia i sprawia przyjemność.

O tym, jak różne rzeczy dają nam radość Kamila Kalińczak będzie rozmawiać z Katarzyną Miller – psycholożką i psychoterapeutką, autorką wielu bestsellerów (wśród nich ”Chcę być kochana tak, jak chcę”), w których podpowiada kobietom, jak podnieść się po życiowych porażkach i odnaleźć sens życia, z Mają Popielarską – dziennikarką i prezenterką pogody znaną ze swojego zamiłowania do przyrody, która opowie o tym, jak posiadła bezcenną umiejętność czerpania radości również z małych rzeczy oraz Saszą Vislaus – ekspertką z zakresu komunikacji brandowej i produktowej, która zdobywała doświadczenie, realizując projekty dla takich firm jak Coca-Cola czy L’Oreal, a obecnie pełni funkcję PR i Influencer Managera w firmie Danone, opiekując się markami z dywizji Dairy & Plant-based.

Panel III, 19.20-19.40

"Beneficjentki" pandemii. Z kobietami wirus obchodzi się ostrzej (w ramach projektu „Nieustraszona w pracy”)

Pandemia koronawirusa najsilniej uderzyła w kobiety: w trwającej od roku pandemii silniej cierpią z powodu lęków o rodzinę i przyszłość. Badania pokazują, że to na nie spadła większość dodatkowej pracy w domu wynikającej z zamknięcia szkół, i że są bardziej zagrożone utratą pracy. W percepcji pracodawcy to właśnie one są bardziej „ryzykownym” pracownikiem.

W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się kobiety z niepełnosprawnościami i cierpiące na choroby przewlekłe. I choć nie odbiera im to kobiecości ani zdolności do pracy - a praca nadaje sens egzystencji - kobiet z niepełnosprawnościami na rynku pracy chce niewiele firm. W konsekwencji pracuje zaledwie co piąta z nich, a COVID-19 jeszcze bardziej pogłębił ich problemy na rynku pracy.

Jak czują się i radzą sobie kobiety w dobie koronawirusa? Co myślą o wpływie COVID-19 na ich rodzinę, relacje, sytuację zawodową? Jak im pomóc? I czego by chciały?

Z Adrianą Rozwadowską rozmawiać o tym będą: Ewa Woydyłło-Osiatyńska, doktorka psychologii, specjalistka terapii uzależnień, publicystka i autorka wielu książek, która aktywnie działa w Kongresie Kobiet; Monika Jankowska-Rangelov - Dyrektorka ds. Różnorodności i Inkluzji oraz Odpowiedzialności Społecznej Biznesu w State Street Bank; dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka, prof. UG pracująca w Zakładzie Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju w Instytucie Psychologii UG, ekspertka ds. różnorodności, trenerka oraz mediatorka, która naukowo zajmuje się procesami przeciwdziałającymi uprzedzeniom i dyskryminacji.

***

„Kobiety wiedzą, co robią” to projekt – cykl spotkań prowadzony od 2018 roku w całej Polsce. Zainicjowany przez „Wysokie Obcasy”, ma na celu budowanie i podtrzymywanie kobiecej wspólnoty. Wcześniej polegał na bezpośrednich spotkaniach czytelniczek magazynu z kobietami z różnych środowisk i obszarów. Zagościł w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Od zeszłego roku, w związku z epidemią koronawirusa, „Kobiety wiedzą, co robią” przebiega w internecie, co jednak nie przeszkodziło w organizacji spotkań z niezwykłymi kobietami ze świata biznesu, nauki, sportu czy kultury.