WObiektywie. Hipnotyczna Marie Le Pen, queerowa łyżwiarka i weneckie zjawy [zdjęcia]

Magdalena Stroka-Felicka
Ukryta za maską kobieta bierze udział w legendarnym weneckim karnawale na Placu Świętego Marka.

Ukryta za maską kobieta bierze udział w legendarnym weneckim karnawale na Placu Świętego Marka. (Fot. REUTERS/Guglielmo Mangiapane)

Polityczki po dwóch stronach oceanu zbierają siły do pokonania mężczyzn w wyścigu na najwyższe stanowiska państwowe. Zagadkowe spojrzenie francuskiej ultrakonserwatystki Marie Le Pen może zwiastować kłopoty, a zamknięte oczy republikanki Nikki Haley podtrzymują nadzieję na odsunięcie Donalda Trumpa. Pływaczki w Katarze układają podwodne choreografie taneczne, a łyżwiarka w Ohio objeżdża lodowisko, dumnie prezentując swoją tożsamość. Ukraińskie żołnierki leczą rany po rosyjskiej niewoli, a moskiewskie żony wołają o powrót mężów z frontu. Oto początek roku w subiektywnym wyborze najciekawszych kobiecych zdjęć tygodnia.
1 z 20
Fot. REUTERS/Yves Herman
Fot. REUTERS/Yves Herman

Hipnoza Marie Le Pen

Francuska przywódczyni skrajnej prawicy Marine Le Pen spotkała się z właścicielami gospodarstwa rolnego w Radinghem. Krajem wstrząsają demonstracje rolników blokujących główne drogi i paraliżujących miasta w proteście przeciwko presji cenowej, podatkom i europejskim regulacjom ekologicznym.

2 z 20
Fot. REUTERS/Jose Luis Gonzalez
Fot. REUTERS/Jose Luis Gonzalez

Krwawy kryzys migracyjny w USA

Anadely Caballero, młoda migrantka z Hondurasu, pokazuje dłonie zranione po próbie przekroczenia ogrodzenia z drutu kolczastego rozstawionego w Ciudad Juarez w Meksyku, na granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

3 z 20
Fot. REUTERS
Fot. REUTERS

Lodowe układy taneczne w Korei

Ashlie Slatter i Atl Ongay-Perez, reprezentujący Wielką Brytanię, pokazują swój układ choreograficzny w tańcu dowolnym na lodzie. Para bierze udział w IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Gangwon w Korei Południowej.

4 z 20
Fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko
Fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Kobieca służba wojskowa w Ukrainie

Alina Panina, 27-letnia członkini ukraińskiej straży granicznej, ocalała z niewoli wojennej, przytula swojego psa służbowego o imieniu Roksi podczas przepustki w mieście Nowowołyńsk w obwodzie wołyńskim w Ukrainie.

5 z 20
Fot. REUTERS/Ibraheem Abu Mustafa
Fot. REUTERS/Ibraheem Abu Mustafa

W stronę bezpieczeństwa w Strefie Gazy

Palestynki wyglądają przez okno szczelnie zapakowanego samochodu, uciekając z atakowanego przez siły izraelskie miasta Chan Junis w południowej Strefie Gazy. Udają się w kierunku Rafah.

6 z 20
Fot. REUTERS/Adam Cairns/USA TODAY Sports
Fot. REUTERS/Adam Cairns/USA TODAY Sports

Queerowa łyżwiarka w Ohio

Amber Glenn triumfuje po ceremonii wręczenia medali w zawodach łyżwiarstwa figurowego kobiet podczas Mistrzostw USA w Nationwide Arena w Columbus, w stanie Ohio. Glenn, która identyfikuje się jako osoba biseksualna i panseksualna, została pierwszą otwarcie queerową osobą z tytułem mistrzyni.

7 z 20
Fot. REUTERS/Claudia Morales
Fot. REUTERS/Claudia Morales

Boliwijska cholita i karnawał

Mieszkanka Boliwii, ubrana w tradycyjny strój cholity, osłania się od słońca na szczycie wzgórza, czekając na start pochodu towarzyszącego karnawałowi górniczemu w Potosi.

8 z 20
Fot. REUTERS/Francis Mascarenhas
Fot. REUTERS/Francis Mascarenhas

Masowe zaślubiny w Bombaju

Okryte szczelnie czerwonymi szatami ślubnymi młode muzułmanki przygotowują się do rozpoczęcia ceremonii masowych zaślubin. W Bombaju 51 młodych par, których nie stać na wystawną uroczystość rodzinną, złożyło grupowo przysięgę małżeńską.

9 z 20
Fot. REUTERS/Eloisa Lopez
Fot. REUTERS/Eloisa Lopez

Kobieta rakieta Sabalenka

Aryna Sabalenka pozuje z trofeum Australian Open w ogrodach Carlton Gardens w Melbourne. W finale turnieju Białorusinka pokonała Chinkę Qinwen Zheng i obroniła zeszłoroczny tytuł mistrzyni.

10 z 20
Fot. REUTERS/Brendan Mcdermid
Fot. REUTERS/Brendan Mcdermid

Sądowa walka z Trumpem

E. Jean Carroll, jej adwokatki Shawn Crowley i Roberta Kaplan wychodzą z budynku sądu federalnego na nowojorskim Manhattanie. Dziennikarka oskarżyła Donalda Trumpa o gwałt, którego miał się dopuścić w latach 90., i zniesławienie w wydanych przez niego oświadczeniach, w których zaprzeczał, że spotkał Carroll, i twierdził, że "nie jest ona w jego typie". Były prezydent został uznany winnym stawianych mu zarzutów, a Carroll zasądzono ponad 80 milionów dolarów odszkodowania.

11 z 20
Fot. Ariel Schalit / AP Photo / East News
Fot. Ariel Schalit / AP Photo / East News

W obronie izraelskich zakładników

Izraelka uczestniczy w proteście mieszkańców Tel Awiwu, domagających się natychmiastowego uwolnienia izraelskich zakładników przetrzymywanych przez bojowników Hamasu w Strefie Gazy. Według władz Izraela Hamas nadal przetrzymuje ponad 100 osób schwytanych podczas ataku z 7 października.

12 z 20
Fot. REUTERS/Guglielmo Mangiapane
Fot. REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Mroczny karnawał w Wenecji

Zamaskowana i ubrana w gwiezdny kostium uczestniczka legendarnego karnawału w Wenecji pozuje do zdjęcia na pokrytym mgłą placu Świętego Marka. Włoski karnawał przyciąga co roku nawet kilka milionów odwiedzających - tym więcej, im głośniej władze miasta zapowiadają obronę jego historycznych walorów przez wprowadzenie ograniczeń w ruchu turystycznym.

13 z 20
Fot. REUTERS/Samir Bol
Fot. REUTERS/Samir Bol

Sudańskie uchodźczynie i Annalena Baerbock

Sudańskie uchodźczynie pokazują transparent z napisem "Przybywam z Sudanu, razem z moimi córkami", próbując zwrócić uwagę przebywającej właśnie z wizytą w obozie w Gorom niemieckiej minister spraw zagranicznych, Annaleny Baerbock. Kobiety znalazły schronienie w pobliżu Dżuby w Sudanie Południowym, uciekając, jak tysiące ich rodaków i rodaczek, przed walkami toczącymi się w ich kraju.

14 z 20
Fot. REUTERS/Randall Hill
Fot. REUTERS/Randall Hill

Nikki Haley, ostatnia nadzieja republikanów

Republikańska kandydatka na prezydenta i była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley afirmuje (bądź medytuje) podczas przemówienia w Conway w Karolinie Południowej. Kampania polityczki przed republikańskimi prawyborami prezydenckimi wciąż trwa, mimo że jej kontrkandydaci się wycofali. Haley sama walczy o wyeliminowanie Donalda Trumpa z wyścigu po nominację.

15 z 20
Fot. REUTERS/Saleh Salem
Fot. REUTERS/Saleh Salem

Schronienie w Rafah

Aseel Abu Haddaf, palestyńska studentka medycyny, która wraz z rodziną uciekła z domu w Chan Junis z powodu izraelskich ataków, siedzi wraz z ojcem i rodzeństwem w namiocie w obozie w Rafah, swoim tymczasowym schronieniu.

16 z 20
Fot. Rodrigo Oropeza / AFP / East News
Fot. Rodrigo Oropeza / AFP / East News

Plemienne rytuały noworoczne

Rdzenne mieszkanki stanu Michoacan w północnym Meksyku uczestniczą w obchodach Nowego Roku. Każdego roku członkowie plemion Purepecha obchodzą Fuego Nuevo Purepecha (Nowy Ogień Purepecha), ceremonię rytualnego rozpalania ognia symbolizującego rozpoczęcie nowego roku.

17 z 20
Fot. REUTERS/Stringer
Fot. REUTERS/Stringer

Rosyjskie żony żołnierzy

Rosjanka Maria Andreeva, której mąż został zmobilizowany w październiku 2022 r. do walk w Ukrainie, składa kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza pod murem Kremla. Andreeva domaga się - wraz z innymi członkiniami rosyjskiego ruchu kobiet "Droga do domu" - powrotu męża z frontu.

18 z 20
Fot. REUTERS/Remo Casilli
Fot. REUTERS/Remo Casilli

Mural w obronie praw kobiet

Rzym. Przechodzień mija mural autorstwa artystki ulicznej Laiki, przedstawiający kobietę rozrywającą łańcuchy. Artystka w swoich pracach porusza tematy związane z prawami kobiet, sprawami społecznymi i politycznymi. Tym razem Laika potępia sposób, w jaki potraktowana została Włoszka Ilaria Salis, która w w budapeszteńskim sądzie stawiła czoła zarzutom udziału w antyfaszystowskim ataku na skrajnie prawicowych bojowników w pobliżu ambasady Węgier w Rzymie. Na salę sądową doprowadzono ją skutą łańcuchami i kajdanami.

19 z 20
Fot. REUTERS/Marko Djurica
Fot. REUTERS/Marko Djurica

Podwodne układy taneczne w Katarze

Yoonseo Our i Riyoung Lee z Korei Południowej prezentują podwodny układ synchroniczny podczas eliminacji do Mistrzostw Świata, Doha, Katar

20 z 20
Fot. REUTERS/Carla Carniel
Fot. REUTERS/Carla Carniel

Dzień osób transpłciowych w Brazylii

Drag queen Tchaka i transseksualna polityczka i dziennikarka Leo Aquila biorą udział w 8. paradzie z okazji Narodowego Dnia Widoczności Trans, który w Brazylii przypada 29 stycznia, a obchodzony jest hucznie na ulicach Sao Paulo.

Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy